Technologies


Dermapen Microneedling Pens

Dermapen 4

Tashmë mund të gjeni te Silabel’ Clinic shërbimin tuaj të preferuar, DermaPen! Thjesht nuk ka krahasim me Dermapen 4, ajo është pajisja më e avancuar e mikrogjilpërës. Dermapen 4 do ti dhuroj lëkurës tuaj rezultate fantastike.

Rezultate Maksimale. Trajton:

Kundër plakjes

Shenjat

Pigmentimet

Strijat

Poret

Aknet

Mikro-dëmtimet shkaktojnë një proces të natyrshëm riparimi, duke rritur prodhimin e kolagjenit dhe elasticitetit dhe duke reduktuar dukshëm shqetësimet e lëkurës tuaj. Me një thellësi maksimale 3 mm dhe autokalibrim të shpejtësisë dhe thellësisë, ju mund të zvogëloni dukshëm shfaqjen e plagëve atrofike dhe hipertrofike.


Outstanding results

LightStim

Silabel’ Clinic ju dhuron pamjen rinore që ëndërroni! LightStim është një trajtim terapeutik i energjisë së dritës që përdor teknologjinë specifike të dritës LED për të reduktuar rrudhat, për të rritur përkohësisht qarkullimin e gjakut dhe për të trajtuar aknet e lehta deri në mesatare

Çdo LightStim përdor gjatësi vale dhe ngjyra të ndryshme për të emetuar energji të dobishme të dritës pa UV në lëkurë.

Bukuria vjen nga brenda jashtë. Kjo është arsyeja pse LightStim, një pajisje me cilësi të lartë, kombinonë energjinë terapeutike të dritës me teknologjinë e patentuar për të ushqyer lëkurën tuaj nga brenda jashtë.

Lëkura e përmirësuar dukshëm, rrezatuese, me pamje të shëndetshme është ajo që ka të bëjë me LightStim. Gjatësitë e valëve të dritës punojnë së bashku për t'i dhënë lëkurës tuaj një pamje më rrezatuese dhe rinore.


Unique Vortex -Fusion Technology

Hydrafacial

Sa prej jush dëshirojnë lëkurë të butë dhe plot jetë e shkëlqim? Te Silabel’ Clinic çdo gjë është e mundur! HydraFacial, trajtimi i fytyrës që siguron eksfolim, pastrim, dhe hidratim maksimal.

Ky sistem përdor një veprim rrotullues të vorbullës për të dhënë hidratim dhe për të hequr lëkurën e vdekur, papastërtitë dhe mbeturinat ndërsa pastron dhe qetëson lëkurën tuaj.

Fal kësaj teknologjie lëkura juaj do të përfitoj: Eksfolim të thellë, lëndë ushqyese të formuluara veçanërisht për ju drenazh limfatik masazh dhe terapi qetësuese me dritë - të gjitha në një trajtim të vetëm, menjëherë i dobishëm për të gjitha llojet e lëkurës.

HydraFacial ju ndihmon në trajtimin e një sërë shqetësimeve të lëkurës në një seancë, përmes procesit të tij të pastrimit, eksfolimit dhe hidratimit 3-në-1.


Rimodelim i Trupit

B - Tonic

Ju mund të ndiheni të bukura në çdo kohë! Mrekullia ka ardhur në Tiranë! Për të gjithë ju miq që jeni në kërkim të perfeksionit, profesionalizmit si dhe të rezultateve të garantuara, Silabel’ Clinic sjell pajisjet të standardeve më të larta!

Silabel’ Clinic ju ndihmon të arrini rezultatet që dëshironi, pa qenë e nevojshme t’ju nënshtroheni ndërhyrjeve kirurgjikale, kjo falë përdorimit të pajisjeve të teknologjisë së fundit.

B-TONIC, teknologjia më e fundit e trajtimeve jo-kirurgjikal për reduktimin e yndyrës. B-TONIC zvogëlon yndyrën e trupit dhe tonifikon muskujt në mënyrë perfekte për të arritur formën tuaj ideale. Një trajtim i shpejtë dhe pa dhimbje.

Transformoni trupin tuaj brenda 14 ditëve. Kjo teknologji ju mundëson një veprim të dyfishtë në muskuj dhe në yndyrna.


Revitalizimi i lekurës

T-Shape

Dëshironi ta ndjeni dhe ju përkëdheljen plot dashuri që T-shape i dhuron lëkurës suaj? Trajtimi 3 në 1 për rimodelimin e trupit dhe përtëritjen e lëkurës së fytyrës. Metoda pa dhimbje e cila në disa seanca ju lejon të nxirrni në pah linjat tuaj duke reduktuar depozitat e lokalizuara të yndyrës.

Ky multisistemi 3 në 1 është teknologjia e fundit e cila bën rimodelimin e trupit dhe fytyres.

Bën shpërberjen e depozitave të dhjamit në trup (kofshë, bark dhe krahë), rrit elasticitetin e lekurës, siguron drenimin limfatik dhe qarkullimin e gjakut. Ka efkt tërheqës në lekurë si dhe në fytyrë, duke minimizuar rudhat dhe rigjeneruar lekurën nëpërmjet stimulimit te kolagjenit.


Aparaturë jonvazive për dobesimin e trupit.

Slimus

Silabel sjell risi me shërbimet e saj dhe do të jetë ndër të parat në rajon e cila sjell teknologjinë e përdorimit të aparaturës Slimus. Pajisja prestigjoze SLIMUS ka zëvendësuar Liposuction. E vetmja në Ballkan dhe gjendet në shumë pak klinika mjekësore në Europë.

SLIMUS është një pajisje lipolize jo-invazive për pjesë të ndryshme të trupit si barku, shpina, krahët dhe kofshët.

Më mirë akoma, SLIMUS vjen me një dhe të vetmin efekt vibrimi të patentuar në të 4 pjesët e duarve, të cilat rrisin metabolizmin e qelizave yndyrore, duke stimuluar dhe përshpejtuar kullimin e qelizave yndyrore më shumë sesa vetëm efektin lazer.

Përjetoni reduktimin e përhershëm të qelizave yndyrore me siguri të garantuar dhe pa ndërprerje.


Solar i Trupit

MegaSun-P9

Në Silabl do të gjeni Solar-in SUN P9. Teknologjia më e suksesshme në të gjithë botën. I pajisur me kolagjen dhe vitaminë D, arrin rezultate fantastike në vetëm 8 Minuta.

Standarde të reja të një dizajni unik me performancë teknike të jashtëzakonshme dhe risi që mahnit. Pamje që tërheq vëmendje dhe të mrekullon që në momentin e parë! Animacione të jashtëzakonshme me dritë, në formë dhe ngjyrë.

Si standard, P9 vjen i pajisur me një shumëllojshmëri të gjerë programesh të shfaqjes së dritave dhe funksionit në lekurë.

Performancë që nuk lë asgjë për të dëshiruar. Llambat me kolagjen, rreze intensive me një dritë qetësuese bukurie, katër kombinime spektakolare me Beauty-Boosters janë ato që e bëjnë këtë teknologji kaq të dëshirueshme.


Ultratinguj me Intensitet të Lartë

HIFU ULTHERA

Bukuria nuk njeh moshë me High Itensity Focused Ultrasound (HIFU). Jemi shumë të lumtur t’ju prezantojmë pajisjen e teknologjisë më të fundit, të standardeve më të larta, e cila kthen ëndrrat në realitet!

HIFU përdor energjinë e fokusuar të ultratingujve për të synuar shtresat e lëkurës pikërisht nën sipërfaqe. Energjia e ultratingujve bën që indet të nxehen me shpejtësi.

Rritja e kolagjenit rezulton në lëkurë më të shtrënguar dhe më të fortë, me më pak rrudha. Meqenëse rrezet e ultrazërit me frekuencë të lartë janë të përqendruara në një vend specifik të indeve nën sipërfaqen e lëkurës, nuk ka dëmtime në shtresat e sipërme të lëkurës dhe çështjet ngjitur.

HIFU ka shumë përfitime estetike, duke përfshirë: reduktimin e rrudhave, shtrëngimin e lëkurës së varur në qafë, ngritjen e faqeve, vetullave dhe qepallave, përmirëson përkufizimin e nofullës, shtrëngimin e dekoltesë, zbutjen e lëkurës.


Për fytyën dhe trupin

CO2-Fractional-Laser

Ëndrra e çdo vajze dhe gruaje tashmë në Shqipëri! Silabel Clinic tregohet shumë strikte dhe përzgjedhëse kur bëhet fjalë për makineritë, duke mos lejuar kompromise mbi lëkurëm tuaj!

Të lumtur ju prezantojmë: Fractional CO2 Laser Machine! 🌸 Lazeri me risipërfaqe fraksionale të dioksidit të karbonit është një pajisje e shkëlqyer që lejon që shtresa të shumta të lëkurës të hiqen në mënyrë të sigurtë duke lënë zonat e lëkurës së dëmtuar pranë zonave që janë trajtuar me lazer.

Kjo është arsyeja pse ajo quhet një metodë e fraksionuar. Kushtet që trajton lazeri fraksional CO2 përfshijnë njollat ​​e moshës, dobësinë e lëkurës, ndryshimet e strukturës, ngjyrën e zbehtë të lëkurës dhe zonat të trupit që përfshijnë, qafën dhe gjoksin!


Për heqjen e njollave & tattoo-ve

PicoSecond Laser

Kemi sjell për ju pajisjet e teknologjisë më të fundit, me standarde konkurruese në të gjithë botën, për t’ju siguruar rezultatet që ju ëndërroni! Picosecond Laser Tattoo removal

Para disponueshmërisë së heqjes së tatuazheve me lazer, tatuazhet hiqeshin me kirurgji, duke hequr jo vetëm tatuazhin, por edhe indin përreth lëkurës. Tashmë jo më! Picosecond Laser përdor teknologjinë më të fundit lazer për të hequr të gjitha ngjyrat dhe nuancat e tatuazheve duke dhënë impulse energjie pikosekondi ultra të shkurtra në lëkurë.

Lazer jokirurgjika dhe jo invaziv për heqjen e tattoo-ve si: Microblading dhe tattoo të vetullave, tattoo të eyeliner-it, tattoo të buzëve dhe të gjitha llojet e tattoo-ve në trup. Përdoret edhe në fyryrë për heqjen e njollave të lokalizuara.


Epilimi me lazer

Coming Soon